loading...

هواشناسی بروز شهرستان گراش

  1- گازاوزون یکی از نشانه های طوفان تندری و رعد و برق می باشد و یکی از روش هایمیدانی تشخیص آن از روی بوی این گاز می باشد که نزدیک به بوی سیر یا گازاسیتیلن است. هرگاه در طبیعت احساس این بو را کر

محمود آذرایین بازدید : 1679 شنبه 02 آبان 1394 نظرات (0)

 

1- گازاوزون یکی از نشانه های طوفان تندری و رعد و برق می باشد و یکی از روش هایمیدانی تشخیص آن از روی بوی این گاز می باشد که نزدیک به بوی سیر یا گازاسیتیلن است. هرگاه در طبیعت احساس این بو را کردید احتمال وقوع طوفان ورعد و برق را بدهید. با بالا رفتن گرما به میزان اوزون موجود در هوا افزودهمی شود.

2- ابرهایی که در جو پایینی قرار دارند خطرناک ترند !. حدود 5 الی 5.5 کیلومتراول از سطح زمین جو پایینی و 5 کیلومتر بالاتر جو بالایی گفته می شود.

3- درعرض جغرافیایی که کشور ما قرار دارد، به طور تقریبی با هر یک کیلومتراضافه شدن ارتفاع حدود 6 درجه از دمای هوا کاسته می شود. این نکته هنگامصعود به ارتفاعات جهت پیش بینی میزان دمایی که در پیش دارید حائز اهمیت میباشد.

4- یکیاز روش های پیش بینی احتمال بارندگی دقت به اختلاف دمای نقطه شبنم و دمایهوا است. هرچه اختلاف این دو پارامتر کمتر باشد احتمال بارندگی بیشتر است وهرچه بیشتر باشد هوا رو به خشک تر شدن.

5- درهنگام شب دمای سطح زمین حدود 6 درجه کمتر از دمایی است که دماسنج درارتفاع 1.5 متری از سطح زمین نشان می دهد. این نکته جهت کمپ زدن و خوابیدنبسیار حائز اهمیت می باشد.

6- جهت کمپ زدن در دره ها بهترین مکان از نظر گرم تر بودن نقطه ای در حدود یک هشتم ارتفاع دره می باشد، بدین معنی که اگر حدود یک هشتم ارتفاع دره از کفدره بالاتر برویم در کمربند گرمایی قرار می گیریم ، اینجا نقطه ای از درهاست که بالاترین دما را دارد.این اختلاف دما حدود 10 الی 15 درجه نسبت بهدمای کف دره می باشد که در شرایط خاص می تواند بسیار تعیین کننده و حیاتیباشد. فقط در نظر داشته باشید که کمربند گرمایی و تکنیک بالا رفتن تاارتفاع یک هشتم ارتفاع دره فقط در دره ها قابل اجرا است یعنی جایی که دوشیب در روبروی یکدیگر باشند.

7-در نظر داشته باشید که باد در روز از سمت دره به سمت کوه و در شب از سمت کوه به سمت دره می وزد !
8- در نظر داشته باشید که در طی روز نسیم دریاچه از سمت دریا به ساحل و در شب از سمت ساحل به دریا می وزد !
9- درهنگام بارندگی برای کمپ زدن در صورتی که هشت برابر ارتفاع قله از پای کوهدور شویم در نقطه ای که کمترین میزان بارش را دارد قرار می گیریم !

10- روئیت شبنم دمای زیر 5 درجهرا به اطلاع شما می رساند وشبنم یخ زده نشانگر دمای زیر صفر سطح زمیناست.
11- درصورتی که مه از بالا به سمت سطح زمین بیاید نشانگر سرعت 0 تا 5 کیلومتر برساعت باد و اگر مه از سمتی به سمت دیگر بیاید نشانگر سرعتی بین 5 تا 10کیلومتر بر ساعت باد می باشد . در باد هایی با سرعت بیش از 10 کیلومتر برساعت مه تشکیل نمی شود.
12- رابطهبین فشار هوا و وقوع طوفان بصورت عکس می باشد بدین معنی که هرچه کاهش فشارهوا بیشتر شود احتمال وقوع طوفان بیشتر خواهد شد. در یک نقطه ثابت مثلامحل کمپ، درصورتی که فشار هوا در شب نسبت به روز کاهش فاحشی داشته باشدباید منتظر طوفان باشید!
13- زمانی که با تغییر 180 درجه ای جهت وزش باد روبرو شوید به معنی احتمال جبهه هوای مختلط و هوایی بسیار بد و خطرناک می باشد

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
نقشه های فعلی جو

صدای باران زیباترین ترانه خداست که طنینش زندگی را برای ما تکرار می کند؛ نکند فقط به گل آلودگی کفشهایمان بیندیشیم!؟


حرکت بادهای کره زمین

پرتال سایتهای هواشناسی

انیمیشن ابرهای 24 ساعت گذشته


 

پیش بینی 5 روزه برای گراش.
پیش بینی فصلی

.

http://www.cosie-sip.ynu.ac.jp/wp-content/themes/ynu/img/logo_jam.png

Image result for ECMWF

  

    http://wmc.meteoinfo.ru/templates/meteoinfo/images/inner_logo_en.gif   
logo
http://www.metoffice.gov.uk/webfiles/1502355553835/images/mo_logo_white_background.png
Image result for wmic SEOUL
http://www.cptec.inpe.br/~rwww1/common/img/logo_cptec.png
.