loading...

هواشناسی بروز شهرستان گراش

  آب مایه حیات و تداوم زندگی ست . نگران از بی آبی ها هستیم. ابرها روز بروز بخیل تر می شوند و بدون قطره ای بارش از منطقه عبور می کنند ما هم با حسرت بدون هیچ اقدامی فقط با نگاه بدرقه شان می کنیم !

محمود آذرایین بازدید : 642 دوشنبه 04 اسفند 1393 نظرات (2)

 

آب مایه حیات و تداوم زندگی ست . نگران از بی آبی ها هستیم. ابرها روز بروز بخیل تر می شوند و بدون قطره ای بارش از منطقه عبور می کنند ما هم با حسرت بدون هیچ اقدامی فقط با نگاه بدرقه شان می کنیم !
هر ازگاهی با هواپیما ، موادی از نمک های نقره بر سطحشان می پاشیم ولی با این ده دقیقه بارش ، خرجش به دخلش نمی ارزد وجوابگی امید بخشی از فردای بی آبی ها و تشنگی ها نیست .
از طرفی ، زمان فوران آتشفشانها و لحظه جلوه نمائی صاعقه ها دیدن دارد. ابرها در چنین لحظاتی بار الکتریکی خود را به شکل صاعقه و با رگه های نور بسیار شدید به طرف ماگمای در حال خروج و مخصوصاً به طرف دهانه آتشفشان پرتاب می کنند .
این ترفند و این تردستی طبیعت بر دانش امروزی بشر ، رمز و رازاست و علم ما متأسفانه هنوز به آن مرحله از تکامل نرسیده است که پی به علت بروز صاعقه ها بر فوران آتشفشانها ببریم و بدانیم که چرا این رگه های جرقه صاعقه ها بیشتر به دهانه آتشفشان در حال فوران اصابت می کند ؟! که اگر به این مورد مهم فیزیکی آشنا گردیم و علت این امر را کشف کنیم ، دوران نگرانی و دلهره از عدم بارندگی و خست ابرها به سر خواهد آمد و ابرها فرمانبردار مطلق ما در بارندگی ها خواهند شد و آنوقت معضل پیش روی کویر و بیابان زائی هم برای همیشه بر طرف و در هر گوشه از کویر لوت را که اراده کنیم به ابرها فرمان گسیل و بارش خواهیم داد.
اما رسیدن به این واقعه شیرین و بزرگ شرط دارد و شرطش اینست که پژوهشگری واقعیت نگر باشیم و دنیا و فیزیک آنرا همانگونه که هست بپذیریم.
مشکل کنونی اصحاب دانش و ناکامی های تحقیقاتی عصر حاضر تعصبات حراست از آموخته های قبلی «علوم وارداتی » و ضابطه دنباله روی از دانشمندان ماقبل است و اگر اندیشه آن دانشمند از واقعیت دور بوده ، سرسختانه و گاهی با عصبانیت حاضر به پذیرش نیستیم و با چوب اتهام شبه علم و القابی از این دست ، نو اندیشان را از خود دور می کنیم و اینچنین است تکراری به دور خود می چرخیم.
کُره زمین دارای نیروی مهم جاذبه الکتریکی ست که این نیرو باعث جذب الکتریسته سطح و پیرامون زمین مانند الکتریسیته ابرها و انتقال آنها به درون زمین می شود.
انتقال پرتابی الکتریسیته ابرها به زمین ، صاعقه است و صاعقه فقط به نقاطی از زمین که جاذبه الکتریکی بالائی داشته باشد برخورد می کند .
بار الکتریکی یا الکتریسیته ابرها ، تجمع الکترونهاست و این الکترونها هم دارای بار منفی هستند.
در فیزیک این جهان ، ذرات خواهان جذب به سوی متضادشان هستند بنابراین الکترونهای منفی «الکتریسیته » هم تمایل شدید دارند تا به متضاد خود یعنی پوزیترونهای مثبت برسند و جایگاه پوزیترونهای مثبت هم ستاره ضد ماده درون زمین است اینجاست که سطح و پوسته زمین الکتریسیته خواه می شود و سیم های اِرت صاعقه گیرها و چاههای اِرت صنعت برق تعریف خودشان راپیدا میکنند .
در نیروی جاذبه الکتریکی کُره زمین و در رسیدن الکترونهای منفی سطح زمین به پوزیترونهای مثبت درون زمین ، وسیله انتقال و حمل « سیم برق ـ سیم اِرت » لازم است که این وسیله باید هادی و رسانای جریان الکتریکی باشد و ضریب هدایت الکتریکی مطلوبی داشته باشد که پوسته جامد زمین بواسطه داشتن نوع ترکیبات تشکیل دهنده خود ، نقش واسطه حمل یا نقش سیم برق انتقال دهنده الکتریسیته سطح زمین به اعماق زمین را داراست حال هر چه ترکیبات سازنده پوسته منطقه ای رسانا تر باشد آن منطقه دارای جاذبه الکتریکی بیشتر و بخاطر قدرت بیشتر تخلیه بار الکتریکی ابرها ، بالاترین سرانه بارندگی ها را خواهد داشت .
آتشفشان ، سوپاپ فشار مذاب درون زمین است .وقتی که فشار مذاب بالا رود ، این مذاب که ماگما نام دارد ازروزنه ای به سطح زمین راه پیدا کرده و فوران می کند.
ماگمای مذاب ، رسانائی مطلوبی در انتقال جریان الکتریکی دارد و چون در لحظه فوران ، این ماگما به صورت پیوسته از زیر پوسته جامد به سطح زمین روانه می گردد ، مانند سیم اِرت به قطر و ضخامت دهانه آتشفشان ، دهانه آتشفشان را به اعماق و مرکز زمین اتصال الکتریکی می دهد یا می توانیم اینگونه بگوئیم و اینگونه تصور کنیم که در لحظه فوران آتشفشان ، روزنه آتشفشان چاه اِرت ژرفی به اعماق زمین است که سیم اِرت این چاه ، ماگمای در حال فوران آن است.
به همین علت این فوران آتشفشان دارای نیروی فوق العاده قوی جاذبه الکتریکی ست که باعث می شود ابرهای پیرامون به سوی دهانه فوران تجمع و بار الکتریکی خود را به صورت صاعقه سمت و سوی آن پرتاب نمایند و باعث بارندگی گردند.
نتیجه :
پرتاب صاعقه ها بر دهانه آتشفشان در حال فوران ثابت می کند
که :
1 ـ جهان با آنچه تاکنون از علوم وارداتی آموخته ایم مغایرت دارد...دنیا ، دنیای تضاد است والفبای فیزیک هم تضاد ذرات می باشد .
2 ـ با نگاهی به این فرایند طبیعت و از همین کانال و با اطمینان خاطر ، پروژه باران زائی ابرها را شروع کنیم و بدانیم اگر شرایط مطلوب تخلیه بار الکتریکی ابرها را در منطقه ای فراهم آوریم ، بارش های در خور توجه ای خواهیم داشت مثلاً اگر در ارتفاعات سرشاخه های سدها با پوشش مثلاً توری فلزی و به هم متصل کردن آنها صاعقه گیر بسازیم و کابل اِرت این صاعقه گیرها را به چاه اِرت پائین دامنه وصل کنیم ، بارندگی بسیار رضایت بخشی بوجود خواهد آمد و مهمتر اینکه با این روش می توانیم چهره مناطق کویری و بیابانی را عوض کنیم یعنی اگر در مناطق کویری چنین صاعقه گیر هائی بسازیم و سیم اِرت آنها را دهها کیلومتر دور تر و در مناطق خوش آب و هوا که دارای جاذبه الکتریکی بالائی ست به چاه اِرت وصل کنیم ، این منطقه مُرده کویری سرسبز و زنده خواهد شد.
احمد فتحی مدیر وبلاگ « اسرار ناب هستی »
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط احمد فتحی در تاریخ 7 سال پیش و 10:04 دقیقه ارسال شده است

پروژه هارپ ، توهین به شعور مردم جهان
هارپ یا بلوف علمی سیاسی آمریکائی ها یک پروژه پژوهشی بود که در سال 1993 برای بررسی و پژوهش لایه یونوسفر جو زمین با استفاده از امواج رادیوئی ELF/ULF/VLF تأسیس شده است.
این سیستم در حال حاضر از یک مجموعه آنتن های مخصوص شامل 180 برج آنتن آلمینیومی با ارتفاع 50/23 متر و در زمینی به مساحت 23000 متر مربع در منطقه آلاسکا تشکیل گردیده که امواجی را با 6/3 مگاوات تولید کرده و به لایه یونوسفر زمین می فرستد.
هارپ در دوران جنگ سرد به این هدف راه اندازی شد که روش هائی را برای ارتباط با زیر دریائی های مجهز به سلاح اتمی را کشف کنند ولی اینک هارپ وسیله شده است جهت عوام فریبی و ارعاب ملت های ضعیف .
در سیستم کاپیتالیسم و سرمایه داری ، رحم و مروت و انصاف جایگاهی ندارد و برای حفظ منافع و رسیدن به اهداف خود به هیچکس و هیچ چیز رحم ندارند حتی علم و دانش بشر را هم ملعبه و مسخره امیال خود می نمایند که تاریخ علم یکصد ساله گذشته گواه این ادعاست.
دسیسه های علمی سیاسی با ظهور آلبرت انیشتین یعنی دو سال پس از انقلاب اکتبر 1917شوروی سابق آغاز شد .نظریات انیشتین ضد ماتریالیستی بود و بی ارزش کردن ماده می توانست پایه های مارکسیسم را تضعیف نماید بر این مبنا دلارهای هنگفتی صرف تبلیغات اغراق آمیز سفر های جهانی وجهانی شدن انیشتین شد و او را به عنوان دانشمندی نابغه به پیکر علم تزریق و برای اندیشه هایش معادلات ریاضی ساختند و نیروی هوائی آمریکا هم نظریاتش را با آزمایشات فرمایشی مُهر تأیید زد و عاقبت هم جهت مستور بودن همیشگی این راز ، سناتور مک کارتی او را در اواخر عمر متهم به کمونیست بودن نمود و خواهان اخراجش از آمریکا شد !
درسال 1969 به مدت هشت روز و سه ساعت وهیجده دقیقه و بیست وپنج ثانیه ! مردم دنیا مظلومانه ملعبه بزرگترین و زشت ترین دروغ علمی شدند و آنهم ماجرای سفر سه فضانورد آمریکائی به کُره ماه بود!
درآن زمان نوجوانی دانش آموز بودم و علی رغم سن کودکی و نوجوانی ، بسیار دلهره از کار افتادن سفینه این سه فضانورد آمریکائی را داشتم و می ترسیدم که بیچاره ها نتوانند به زمین بازگردند و در سطح ماه سرگردان شوند !
مدیر دبیرستانمان بلندگوئی گذاشته بود روی شاخه درخت کاج مدرسه و آنرا به رادیو وصل کرده بود . گزارشگر لحظه به لحظه این سفر علمی و تاریخی ! را با شور و هیجان گزارش می داد.
کلاس ها تعطیل و همه دانش آموزان و معلمها حتی فراش مدرسه هم با زن و بچه هاش تو حیاط جلو دفتر اجتماع و ساده لوحانه با نگرانی و استرس و با نفس حبس شده در سینه ، اخبار این سفر را دنبال می کردند و نمی دانستند که در آن زمان ، ماه دست نیافتنی ست و همه این بلوف ها به قصد نشان دادن برتری علمی از مغز سناتورهای آمریکائی تراوش و از استودیوهای هالیوودی بیرون می ریزد .
هر از گاهی اشیاء نورانی بر فراز آسمان شهرها مشاهده می گردد که با سرعت مافوق تصور و عجیبی نقل مکان می کنند که به آنها یوفوUFO یا بشقاب پرنده می گویند .
این اشیاء نورانی و پرنده درآسمان شهرهای ایران هم به وفور مشاهده گردیده اند. در مورد ماهیت بشقاب پرنده ها و صحت وسُقم وجود آنها فعلاً صحبتی ندارم ولی رفتار وحرکات عجیب غریب گروهی این اشیاء پرنده مخصوصاً سرعت سرسام آور آنها از علم فیزیک ما بسیار جلوتر است بر این مبنا ایالات متحد آمریکا در پی سیاست نشان دادن برتری علمی و ارعاب کشور های جهان ، تلاش می کند تا به صورت تبلیغات غیر مستقیم و شایعاتی از قبیل لو رفتن پروندهای سری و طبقه بندی شده پنتاگون ، ساخت این بشقاب پرنده ها را در قالب پروژه و برنامه های جاسوسی به خود اختصاص و هر گونه اظهار نظری در مورد فرا زمینی بودن آنها را شبه علم جلوه دهد.
هم اکنون پروژه هارپ هم وسیله ای و نمایشنامه ای شده است جهت ارعاب کشورهای ضعیف .
هارپ ترسناک ، زمینی به مساحت 23000 متربع با یکصدو هشتاد آنتن بیست و سه متری در آلاسکا مرا به یاد باغ سنگی درویش خان اسفندیارپور در سیرجان می اندازد .
آویزان کردن سنگها به چوب درختان خشک شده باغ سنگی ، پیام و اعتراض درویش خان بود اما این باغ بی حاصل هارپ پیامی غیر از ترساندن مردم جهان و استثمار آنها ندارد.
بلوفشان این است که از این باغ سنگی « آلاسکا محل تجمع آنتن ها » امواج رادیوئی مایکروویو را به لایه یونوسفر می فرستند که انعکاس این امواج به سطح زمین کنترل شده و می تواند هر منطقه ای از سطح زمین را هدف قرار دهد و به مانند اجاق مایکروفر ، مردم آن منطقه را کباب کند !
امواج مایکروویو در جنگ جهانی دوم بعنوان اساس رادار جهت تشخیص و مکان یابی هواپیماهای دشمن در مسافت های طولانی بکار برده شده و در سال 1945 بطور اتفاقی مهندس آمریکائی « پرسی لی بارون اسپنسر » که در زمینه ابزار رادار کار می کرد متوجه شد مقداری شکلات که در جیبش بوده آب شده است و فهمید که این امواج مایکروویو بوده که باعث آب شدن شکلات و همچنین گرمای بدنش شده است بعد از آن به توانائی چنین کشفی پی بردند و اولین اجاق خانگی مایکروفر را ساختند .
پس شک نیست که امواج رادیوئی آنتن های آلاسکا باعث سوزاندن و جزغاله کردن موجودات زنده پیرامون این تأسیسات باشد اما ارسال به لایه یونوسفر جو زمین و انعکاس این امواج مرگبار به نقاط دلخواه ، بلوف علمی سیاسی مانند بلوف سفر سه فضانورد آمریکائی آنهم در پنجاه سال پیش به کُره ماه است .
حالا نه تنها ادعای پرتوهای مرگ وجود دارد بلکه شایع شده است که این امواج رادیوئی انعکاس یافته از یونوسفر می توانند کنترل ذهن آدمها را هم بدست بگیرند !
وقتی که علم بشر هنوز زلزله ها و آتشفشانها و سونامی ها را بدرستی نمی شناسد و هیچ آگاهی از آنها ندارد ، بروز خشکسالی های بزرگ ، آتشفشانها ، زلزله های مهیب ، سونامی های ویرانگر و طوفانهای مرگبار از جمله طوفان کاترینا در نیواورلئان و طوفان گانو در عمان را هم به پروژه هارپ ربط داده اند !
آمریکا نیازمند و مروج این شایعات است و در پی این هدف از کلاغ های سوئد و دلفین های خلیج فارس هم گذشت نکرد . در سوئد تابه آنتن مایکروویو را به سوی کلاغ های در حال پرواز نشانه رفت و بعد در تیتر اخبار خبرگزاری ها اعلام شد سقوط جنازه سوخته کلاغ ها از آسمان سوئد ! و به همین ترتیب ، کشتی های آمریکائی در خلیج فارس با امواج مایکروویو گله های دلفین را نشانه گرفتند و بعد اخبار جهان اعلام کرد : مرگ ماهی ها و دلفین های سوخته خلیج فارس !... و باز شایعه امواج انعکاس یافته از یونوسفر و پروژه هارپ!
در این رابطه و علمی و مهم نشان دادن پروژه هارپ ، قتل عام حیوانات بیشماری صورت گرفته که تعدادی از آنها عبارتند از :
1 ـ مرگ صدها هزار ماهی در آرکانزانس.
2 ـ بارش جسد هزاران پرنده سیاه بال قرمز مرده در لوئیزانا و کنتاکی.
3 ـ مرگ دسته جمعی میلیونها ماهی در خلیج جزابیک آمریکا.
4 ـ مرگ صدها تن ماهی در سواحل برزیل و دهها هزار خرچنگ در انگلیس.
5 ـ مرگ دسته جمعی نهنگ ها در استرالیا.
6 ـ مرگ عجیب هزاران ماهی ساردین در سواحل شیلی.
7 ـ و...
چنین ادعاهای علمی را باور نداشته باشیم و از آنها دچار ترس و هراس نشویم ...علم واقعی را باید خودمان تولید کنیم .
احمد فتحی مدیر وبلاگ « اسرار ناب هستی »


این نظر توسط اميركوروش در تاریخ 7 سال پیش و 19:50 دقیقه ارسال شده است

http://accuweather.com/en/weather-news/accuweather-asia-spring-2015-weather-forecast/42669642


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
نقشه های فعلی جو

صدای باران زیباترین ترانه خداست که طنینش زندگی را برای ما تکرار می کند؛ نکند فقط به گل آلودگی کفشهایمان بیندیشیم!؟


حرکت بادهای کره زمین

پرتال سایتهای هواشناسی

انیمیشن ابرهای 24 ساعت گذشته


 

پیش بینی 5 روزه برای گراش.
پیش بینی فصلی

.

http://www.cosie-sip.ynu.ac.jp/wp-content/themes/ynu/img/logo_jam.png

Image result for ECMWF

  

    http://wmc.meteoinfo.ru/templates/meteoinfo/images/inner_logo_en.gif   
logo
http://www.metoffice.gov.uk/webfiles/1502355553835/images/mo_logo_white_background.png
Image result for wmic SEOUL
http://www.cptec.inpe.br/~rwww1/common/img/logo_cptec.png
.